Badania, rozwój i niestrudzona dbałość o szczegóły sprawiły, że NEWBORN PLASTIC jest firmą cenioną i znaną z doskonałej jakości i precyzji swoich rozwiązań. Od 2022 roku ważną jednostką organizacyjną firmy jest nowoczesne laboratorium badawcze, odpowiedzialne za zaawansowane badania surowców przetwarzanych w zakładzie. Badaniami objęte są wytwarzane przez nas produkty.

Wykwalifikowana kadra laboratoryjna prowadzi badania surowców na każdym etapie procesu recyklingu, kontroluje go i dokonuje korekt w czasie rzeczywistym. Skutecznie także udoskonala właściwości techniczne i środowiskowe produktów tak, aby pasowały do jeszcze większej liczby zastosowań technicznych. Dzięki temu nasi klienci mają gwarancję, że otrzymują produkt finalny w najwyższej jakości, o parametrach idealnie dopasowanych do ich potrzeb i zamówienia.

Priorytetem jest dla nas wykorzystanie szerokiego wachlarza metod badawczych w zakresie oznaczenia m.in.:

  • Parametrów reologicznych oraz gęstości właściwej wytworzonych mieszanek
  • Właściwości mechanicznych oraz odporności pracy w warunkach udarowych
  • Składu zmieszanych polimerów
  • Poziomu wypełnienia minerałami oraz innymi wypełniaczami
  • Zgodności koloru z przyjętym systemem barw
  • Zawartości wilgoci powierzchniowej produktu spakowaneg

Nowocześnie zorganizowane i doskonale wyposażone zaplecze laboratoryjne NEWBORN PLASTIC pozwala na bieżąco analizować materiały wejściowe oraz kontrolować efekt końcowy realizowanego procesu zgodnie z ogólnie przyjętymi normami ISO.